ŠKODA wyprodukowała historyczne auto

ŠKODA wyprodukowała historyczne auto

Škoda wyprodukowała historyczne auto

Czeski producent samochodów pochwalił się kolejnym produkcyjnym krokiem milowym. Z fabryki w Pekinie wyjechał niezwykły egzemplarz SUV-a.


- W ciągu ostatnich pięciu lat sprzedaliśmy ponad jedną czwartą wszystkich pojazdów wyprodukowanych w historii naszej firmy - mówi Bernhard Maier, prezes Skoda Auto.  Koncern przekroczył właśnie liczbę 22 milionów wyprodukowanych samochodów. Pierwszy wyjechał z fabryki w Mladá Boleslav w 1905 r., ostatni w kwietniu 2019 r. w Pekinie, co pokazuje kierunek rozwoju marki.

Jubileuszowym autem jest SUV kodiaq GT w czerwonym kolorze. Taka wersja modelu dostępna jest tylko na chińskim rynku.  

Skoda produkuje obecnie samochody w 16 zakładach rozlokowanych w dziewięciu krajach. Firma chce do końca 2022 r. wprowadzić do oferty 30 nowych modeli.


- W ramach naszej strategii rozwoju wykorzystujemy międzynarodowe i wydajne możliwości produkcji. Obecnie produkujemy w 16 zakładach na terenie dziewięciu krajów. Fakt, że nasz 22-milionowy pojazd został wyprodukowany w Chinach, jest również dowodem udanej internacjonalizacji marki Škoda - dodaje Michael Oeljeklaus, członek zarządu Škoda Auto ds. Produkcji i logistyki.


22-milionowy Kodiaq GT, który jest flagowym modelem marki na chińskim rynku i został stworzony w odpowiedzi na tamtejsze potrzeby, został wyprodukowany w fabryce SAIC Volkswagen w Changsha.


Filtruj wyniki

Odwiedź serwis audi
i ciesz się wiosną bez opłat

Sprawdź promocje