Informacje dla klientów w związku z aktualną sytuacją COVID-19 Nowość!

Informacje dla klientów w związku z aktualną sytuacją COVID-19

 Odroczenie spłat rat kapitałowych Informujemy, że wprowadziliśmy dla naszych Klientów kredytowych bezpłatną możliwość odroczenia spłaty rat kapitałowych.

Szczegółowe informacje:


  1. Rozwiązanie skierowane jest dla Klientów indywidualnych oraz firm, nie posiadających zaległości w spłacie dotychczasowych zobowiązań.
  2. Odroczenie rat dotyczy zarówno kredytów samochodowych jak i gotówkowych.
  3. Odroczeniu ulega spłata części kapitałowej rat (część odsetkowa powinna być spłacana zgodnie z harmonogramem).
  4. Odroczenie rat kapitałowych obejmuje okres 3 miesięcy.
  5. Odroczona część kapitałowa rat zostanie rozłożona równomiernie na wszystkie pozostałe raty do końca okresu kredytowania.
  6. Okres kredytowania pozostaje bez zmian.


Skorzystanie z powyższego rozwiązania nie wymaga wyjścia z domu, wystarczy:


 Wypełnić "Wniosek o wstrzymanie płatności" i przesłać go w formie skanu na adres bok.bank@vwfs.com lub w postaci papierowej na adres: Volkswagen Bank, Rondo ONZ 1, 00-124 Warszawa.


Można również  złożyć dyspozycję telefoniczną dzwoniąc na infolinię banku pod numer 22 528 96 28 lub 800 103 301.  Infolinia dostępna jest dla naszych klientów od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00.Wprowadziliśmy także dla naszych klientów możliwość odroczenia w spłacie rat leasingowych. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ.Obsługa Klienta 


Informujemy, że działalność Volkswagen Bank jest kontynuowana. Bieżący kontakt w ramach obsługi wszystkich procesów jest zapewniony, jednak mogą pojawić się sytuacje, w których czas obsługi będzie wydłużony.

Rekomendujemy kontakt drogą elektroniczną na adres bok.bank@vwfs.com

Infolinia jest dostępna dla naszych klientów od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00.


Informacja dotycząca prac nad wprowadzeniem rozwiązań pomocowych dla Klientów 


W nawiązaniu do komunikatu Związku Banków Polskich z dnia 16 marca br. informujemy, że Volkswagen Financial Services pracuje obecnie nad wprowadzeniem rozwiązań pomocowych dla osób oraz przedsiębiorstw znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej w związku z pandemią koronawirusa COVID-19.

Wszystkie podjęte działania będą na bieżąco komunikowane na naszych stronach internetowych www.vwbank.plwww.vwleasing.pl w zakładce Aktualności.Bezpieczne korzystanie z poczty e-mail 


W ostatnich tygodniach nasiliły się działania cyberprzestępców, którzy podszywając się pod znane firmy, wysyłają do użytkowników poczty elektronicznej, niebezpieczne e-maile.

Treść takiego maila nawiązuje najczęściej do pilnego uregulowania zadłużenia, sprawdzenia statusu przesyłki lub informacji o wygranej w internetowym konkursie. Przestępcy, bazując na emocjach i braku należytej uwagi swoich ofiar, próbują w ten sposób wyłudzić poufne dane (np. login i hasło do bankowości elektronicznej) bądź zainfekować urządzenie (np. telefon, komputer) w celu przejęcia nad nim kontroli.

Otrzymując podejrzaną wiadomości na skrzynkę e-mail, należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa:

  • Weryfikować zasadność przedstawionego w treści żądania oficjalnymi kanałami np. poprzez kontakt z infolinią firmy, wizytę w placówce.
  • Uważnie czytać treść wiadomości, gdyż treść fałszywego maila często zawiera błędy stylistyczne lub literówki.
  • Przed kliknięciem w link sprawdzić, na jaki adres url on kieruje np. poprzez najechanie na niego kursorem myszy.
  • Nie pobierać podejrzanych plików oraz aplikacji mobilnych. Przestępcy często wykorzystując zainteresowanie konkretnym tematem np. wirusem COVID-19 oraz nakłaniają użytkowników telefonów komórkowych do instalacji niebezpiecznego oprogramowania.

Filtruj wyniki

Logo volkswagen
Logo vwuzytkowe
Logo vfs
Logo audi
Logo skoda
Logo seat
Logo castrol
Logo cnp
Logo dwa
Logo nora
Logo sikkens